Mit együnk edzés után?

eper-le-royal-fitness-club-vacNagyon fontos, hogy edzés után hamar feltankoljunk üzemanyaggal! Pont olyan fontos edzés után enni, mint előtte 1,5-2 órával. Nyilván nem mindegy, hogy mit eszünk. A fehérje és a szénhidrát kombináció ilyenkor elengedhetetlen!

Fontos, hogy miután befejeztük az edzésünket, utána 30 percen belül vegyük magunkhoz a megfelelő tápanyagokat. Ha több időt várunk, akkor a szervezetünk izmot fog kezdeni lebontani és ez mindenképpen hátrányos, hiszen nem azért küzdöttünk előtte 1-2 órán át, hogy aztán ne legyen eredmény! A fizikai megterhelés után óriási szükségünk van olyan tápanyagokra, amik segítik az izmaink fejlődését, gyorsan energizálnak.
Számtalan fehérjeturmix közül válogathatunk, viszont ha valamilyen oknál fogva nem vagyunk velük megbarátkozva, akkor adunk néhány ötletet, amivel biztosan eleget teszel a kritériumoknak!

Íme, pár tipp, hogy mit fogyassz! Minden 150 kcal alatt van 🙂 

  • egy evőkanál alacsony zsírtartalmú túró (82 kalória) keverve háromnegyed csésze friss áfonyával (63 kalória) összesen: 145 kalória
  • egy zöldalma (53 kalória) egy evőkanál mogyoróvaj (94kalória) összesen: 147 kalória
  • 20 db bébi répa (70 kalória) két evőkanál hummus (70 kalória) összesen: 140 kalória
  • light mozzarella sajt  (80 kalória) és 20 szőlő (68 kalória) összesen: 148 kalória
  • egy pohár light natúr görög joghurt (110 kalória) és hét szem meggy (36 kalória) összesen: 146 kalória
  • egy kisebb banán (89 kalória) nyolc szem mandula (55 kalória) összesen: 144 kalória
  • 18 mogyoró (97 kalória) egy marék mazsola (45 kalória) összesen: 142 kalória
  • gyümölcsturmix 2,5 dl alacsony zsírtartalmú tejből (110 kalória) és 8 szem eperből (31 kalória): 140 kalória
  • 1 db főtt tojás (76 kalória) 4 szem aszalt szilva (72 kalória) összesen: 148 kalória

Fontos, hogy edzésnapokon főleg ne terheljük túlságosan az emésztőrendszerünket. Válasszunk zsírszegény, friss alapanyagokból készült, jó minőségű, könnyen emészthető, teljes fehérjeforrásokat. Keményítőben, rostokban gazdag szénhidrátokat, friss zöldséget, gyümölcsöt, vagy frissen facsart gyümölcs- illetve zöldségleveket fogyasszunk. A felsoroltak mellett ilyenek még az áfonya, banán, narancs, kefir, quinoa, lazac, ananász, kiwi, édesburgonya, zsírszegény tejtermékek, sovány húsok.

Jó étvágyat! 😉